Supermicro CSE-735D4-668B computer case Midi Tower Black 668 W
Product image of SUPERMICRO CSE-735D4-668B
  • Product image of SUPERMICRO CSE-735D4-668B 1
  • Product image of SUPERMICRO CSE-735D4-668B 2
VendorSUPERMICRO
Product codeCSE-735D4-668B
Warranty 3 years
Ships in 3-5 bd
Quantity2 pcs
Form factor:
Midi Tower
Product colour:
Black
Number of 5.25" bays:
2
Type:
Server
Supported motherboard form factors:
ATX, micro ATX, EATX
Number of 3.5" bays:
1
Operating temperature (T-T):
5 - 35 °C
Storage temperature (T-T):
-40 - 70 °C
Storage relative humidity (H-H):
5 - 95%
Operating relative humidity (H-H):
8 - 90%
Weight:
12.7 kg
Height:
424 mm
Width:
193 mm
Depth:
536 mm
Supported HDD sizes:
3.5", 5.25"
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity:
USB Type-C ports quantity:
1
Power supply:
668 W
AC input voltage:
110 - 240 V