Philips QLED TV 40 cali 40PQS6901/12
Product image of Philips 40PQS6901/12
  • Product image of Philips 40PQS6901/12 1
  • Product image of Philips 40PQS6901/12 2
  • Product image of Philips 40PQS6901/12 3
  • Product image of Philips 40PQS6901/12 4
  • Product image of Philips 40PQS6901/12 5
  • Product image of Philips 40PQS6901/12 6
VendorPhilips
Product code40PQS6901/12
Warranty 2 years
Ships in 5-8 bd
Quantity5+ pcs
Energy label:
Panel type:
QLED
Screen size (diag.):
40"
HD technology:
Full HD
Resolution:
1920 x 1080 (FHD 1080)
Native refresh rate:
60 Hz
Refresh rate:
60 Hz
Aspect ratio:
16:9
TV tuner:
DVB-T MPEG-2
TV tuner:
DVB-C
DVB-S
DVB-T MPEG-4 (H.264)
DVB-S2
DVB-T2/HEVC (H.265)
Analog
Smart TV:
yes
System TV:
TITAN OS
Image technology:
HLG
Image technology:
Crystal Clear
Ambilight
HDR
Game Mode
HDR10
PVR/DVR:
No
3D support:
No
DLNA:
Yes
functions:
ECO
functions:
Light sensor
EPG
Turn off (radio mode)
Automatic shutdown
Max speaker power (total):
12 W
Hotel mode:
Internal memory:
8 GB
Bluetooth:
WiFi:
I/O connectors:
1 x Antenna input
I/O connectors:
1 x 3,5 mm minijack
1 x RJ-45 LAN
2 x USB 2.0
3 x HDMI
1 x SPDIF out
1 x CI/Cl+ slot
1 x Satellite
VESA:
100 x 200
Power consumption:
30 W
Height:
419 mm
Height with stand:
531.5 mm
Width:
718.4 mm
Depth:
61.1 mm
Depth with stand:
197 mm