Samsung LH65BEDHLGUXEN
Product image of Samsung LH65BEDHLGUXEN
  • Product image of Samsung LH65BEDHLGUXEN 1
VendorSamsung
Product codeLH65BEDHLGUXEN
Ships in 2-4 bd
Quantity1 pc
Display diagonal:
165.1 cm (65")
Display resolution:
3840 x 2160 pixels
HD type:
4K Ultra HD
Touchscreen:
No
Native aspect ratio:
16:9
Display diagonal (metric):
163 cm
High Dynamic Range (HDR) supported:
Yes
High Dynamic Range (HDR) technology:
Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
HDMI ports quantity:
3
USB port:
Yes
Ethernet LAN:
Wi-Fi:
USB ports quantity:
1
Ethernet LAN (RJ-45) ports:
1
Wi-Fi standards:
Wi-Fi 5 (802.11ac)
Audio Return Channel (ARC):
Built-in speaker(s):
RMS rated power:
20 W
Audio output channels:
2.0 channels
Enhanced Audio Return Channel (eARC):
Product design:
Digital signage flat panel
Product colour:
Black
VESA mounting:
Screen shape:
Flat
Bezel type:
3 Bezel-less
Purpose:
Commercial
Digital signal format system:
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Operating hours (hours/days):
16/7
Web browser:
Power consumption (typical):
165 W
Energy efficiency class (SDR):
G
Energy efficiency class (HDR):
G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:
110 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:
169 kWh
Energy efficiency scale:
A to G
Operating system installed:
Tizen
Display width:
1452.9 mm
Display depth:
60.6 mm
Display height:
834 mm
Display weight:
15.9 kg
Package width:
1606 mm
Package depth:
179 mm
Package height:
950 mm